Ballējoties kļūst karsti? Par to nav jāuztraucas, jo ir risinājums!

Aizejot uz naktsklubiem, nereti no cilvēkiem ir nācies dzirdēt, ka tur pat nav iespējams padejot, jo, pateicoties ļoti lielai ļaužu apmeklētībai, ir neciešami un neizturami karsti. Karstums var izraisīt arī nogurumu un miegainību, un tad var rasties vēlēšanās beigt ballīti un doties mājās gulēt.

Kad iestājas karstums, tad ļoti daudzi izjūt nepatiku, jo karstums izraisa arī nepārtrauktu svīšanu, kura patiesi rada diskomfortu un arī nepatīkamas sajūtas gan pašam, gan arī apkārtējiem. Šī diskomforta un nepatīkamo sajūtu dēļ var pat izjukt ballīte, toties, izvēloties izdejoties un iztrakoties (ballēties) ballīšu autobusā, ikvienam vairs nebūs jāuztraucas, ka viņš varētu sasvīst un radīt sev un arī apkārtējiem nepatīkamas sajūtas un diskomfortu.

Pārsvarā gandrīz visi ballīšu autobusi ir aprīkoti ar mūsdienās tik ļoti populāro klimata kontroli un arī lūkām.

Kas tad patiesībā ir klimata kontrole?

Varētu teikt, ka klimata kontrole ir diezgan sarežģīta sistēma, kura sastāv no vairākiem automašīnas salonā izvietotiem devējiem, regulēšanas iekārtas, kondicioniera un, protams, arī datora. Šī klimata kontroles sistēma nemitīgi mēra gaisa temperatūru salonā, atbilstoši pieregulējot ieplūstošā gaisa temperatūru, lai saglabātu vienmērīgu un cilvēkam patīkamu atmosfēru, tā kā ballīšu autobusā būs tāda temperatūra, kādu cilvēks vien vēlēsies.

Ja ir par karstu, var nodrošināt vēsāku ieplūstošā gaisa temperatūru, bet, ja kļūst auksts, var nodrošināt siltāku atmosfēru. Klubos šāda opcija nav pieejama.

Mūsdienās klimata kontrole kļūst aizvien populārāka, jo cilvēki pat izvēlas ierīkot klimata kontroles sistēmas pat savās mājās, taču pastāv vairāki klimata kontroles varianti (noteiktā temperatūras režīma uzturēšana, automātiskā vadība, individuālais režīms katrai telpai, vienlaicīga temperatūras izmaiņa vairākās telpās u.c.).

Kas tad ir lūka?

Lūka ir noslēdzama atvere (autobusos parasti atrodas griestos), pa kuru vēdina telpu (šajā gadījumā ballīšu autobusu). Lūka varbūt nav tik ļoti iedarbīga, un tā nespēj nodrošināt vienmērīgu temperatūru, kā klimata kontrole, toties lūka spēj nodrošināt autobusā svaiga gaisa ieplūšanu.

Svarīgi ir pieminēt arī to, ka ballīšu autobusos nekad neatradīsies tik daudz cilvēku, salīdzinot ar naktsklubiem, līdz ar to mazāks cilvēku skaits telpu tik ātrā laika posmā nevar pieelpot, kā to var izdarīt naktsklubos. Naktsklubos jau it kā ventilācija ir pieejama, taču ar to nepietiek, lai nodrošinātu svaigu un patīkamu gaisu visā ļaužu pilnajā klubā.

Latvijā ir pieejami arī ekskluzīvi autobusi, kuri ir kā kabrioleti. Šie autobusi ir īpaši, un tie izceļas ar saviem nobīdāmajiem jumtiem, tā kā par to, ka ballējoties būs karsti, nemaz nav jāuztraucas. Kā zināms, arī Latvijas vasaras naktis parasti nav nemaz tik ļoti karstas, tā kā atpūšoties vēlā vakara stundā vai pat naktī šajā autobusā, nemaz nav jālauza galva par to, vai būs neizturami karsti, vai nē.

Šis autobuss ir domāts ne tikai ballītēm un pasēdēšanām ar draugiem, bet arī ekskursijām pa Rīgu un citām Latvijas pilsētām, jo tad, kad autobusa jumts ir vaļā, tad paveras fantastiski skati uz dažādām celtnēm un citām vietām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *